Gullfoss

Peale geisreid külastasime Gullfoss’i koske (Kuldne kosk) ning see oli tõsine vau moment! Suur kanjon ja üüratu kosk, mis oli talvekraadide tõttu veel osaliselt jääs – lihtsalt imeilus!!! Ainult vaata ja ahheta. Ainus miinus oli tugev ja külm tuul, aga ma arvan, et Islandi mõistes oli see alles üsna nõrguke tuulepoeg….:D Gullfoss asub Hvítá  jõel (Valge jõgi), mis saab alguse Islandi suuruselt teisest liustikust (Langjökull). Vesi langeb kahes järgus 32 m alla poole kanjonisse, mille seinad on kuni 70 m kõrgused.

26695551_1725049824201500_2102778009_o
V tehtud klõps 🙂

DSC_0096e

DSC_0103e
Mõõtskaala mõttes kaege üleval vasakul olevaid inimesi 😉

 

DSC_0126eDSC_0128eDSC_0132eDSC_0134e

Ma lihtsalt ei suutnud pildistamist lõpetada, kuigi valgus oli peaaegu kadunud ja tuul muutis sõrmed kangeks.

Mainimata ei saa jätta ka autosõidu võlu, sest vaated autost olid kohati küll sellised, et oleks minu  teha olnud, oleksin autost välja karanud ja pildistama kukkunud. Ja lisaks on siin nii palju hobuseid! Aedikud igal pool ja hobused vahel ka üsna tee lähedal. Ma loodan, et siin oldud aja jooksul saan vähemalt ühe korraliku foto hobustest ka… Me oleme korra peatunud, et neid pildistada, kuid siis olid nad natuke kaugel ja närisid oma heina ja meist ei huvitunud. Aga Islandi hobused on oma talvekasukas sellised numpsikud karvapallid, et võtaks kohe kaissu! Tõelised iludused!

DSC_0090ew
Esimene katsetus autoaknast fotokaga päris tee ääres olnud hobuseid tabada (napilt jäid kaadrisse)
DSC_0180
Ei tunne inimeste vastu huvi. Järjekordsed totakad turistid.

DSC_0191e

DSC_0197e2DSC_0200e

***

The Gullfoss Waterfall (Golden Falls) is a real wow moment with its huge canyon and partly frozen wateralls. The Gullfoss falls down from the Hvítá (White) river which is fed by Iceland´s second biggest glacier, the Langjökull. The water plummets down 32 meters in two stages into a canyon which walls reach up to 70 meters in height. it is just amazingly beautiful!  Only  mood breaker was the cold and strong  wind, but the view was worth it!

One can not mention the beauty of car rides if we are talking about Iceland. I would have liked to pull over ant take a tons of pictures in every few kilometers. And there are so many horses here! There are paddocks everywhere, also near the roads. I hope to get at least one proper photo of an Icelandic horse during my stay here! We stopped once to take pictures of horses, but they were too far away and didn’t care about tourists. And it’s not ok to trespass on private territory so we couldn’t get any closer. But Icelandic horse is such an adorable creature! They are so fluffy and cute in  their winter coats, real beauties!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: