Minu Islandi kodu / My home in Iceland

Gullkistan (Kuldne kirst) on pelgupaik muu maailma müra eest igat tüüpi loomeinimestele alates kunstnikest ja lõpetades kirjanike, muusikute ja kellega iganes, kes vajab oma loometegevuse jaoks rahu ning vaikust ja ilusat Islandi loodust.

Kompleks koosenb kahes hoonest: kahekordsest puitonnist ja ühekordsest stuudiost. Minu tuba asub onni teisel korrusel, õigem oleks öelda, et onni teine korrus ongi minu tuba ehk üks “suur” kaheinimesetuba. Minu meelest on minu tuba kõige hubasem ja armsam siinsetest ruumidest. V, kes sai teise “suure” kaheinimesetoa, on samas õnneseen selle koha pealt, et tal on päriselt ka toas ruumi ja avarust (sest ei ole kaldus lagesid) ning lisaks on tal väga hea valgustus nii, et ta saab ka oma toas kunsti teha.

DSC_0012eDSC_0016e

Allkorrusel on veel kolm üheinimesetuba, panipaik, vannituba koos duššikabiini ja WC-ga ning köök-elutuba (meil on siin kasutamiseks arvuti, lauatelefon, millega vajadusel Kristveigile või Aldale helistada, igasugu köögitavaari: elektripliit, ahi, röster, smuutimasin, võikumasin, potid-pannid, mikrolaineahi).

DSC_0029eDSC_0036e

Stuudios on kaks suurt stuudioruumi, mitu WCd ja pesuruumi, majapidamisruumid (pesumasin, kuivati, puhta pesu hoidla), suur köök (seal on gaasipliit, ahi, pitsaahi, vahvlimasin, nõudepesumasin jms vajalik varustus) ja kaks kaheinimese tuba (millest suurem ja avaram on siis V koduks). Stuudios on ka arvuti ja printer, projektor, mõned kaasa krabatavad molbertid. Samuti on siis igasugu eelmistest asunikest maha jäänud kunstivahendeid, kuid neile ei saa siia tulles siiski lootma jääda. Üldiselt ei saa öelda, et millestki väga puudust tunneks (kui siis sussidest, aga kelle viga see on, et mulle võõraid siia jäetud susse kanda ei kõlba ja enda omi kaasa ei taibanud võtta 😀 Õnneks mul on villased sokid!).

DSC_0114e
Esimene stuudioruum
20180109_215657.jpg
Minu töölaud teises stuudioruumis

Elamist köetakse radiaatoritega ja selleks vaja minev soe vesi tuleb kõik geotermilisest jaamast ehk oleme täitsa kenasti pm vulkaaniküttel 😀

Vaated aknast on imelised! Need mäed! Onni tagant algavad ka matkarajad, mida mööda saab mäejalamil seigelda (võibolla ka päris mäkke…sinna pole ma veel avastama jõudnud). Ja stuudiost avaneb vaade järvele.  Laugarvatn (“laug” või “lauga” tähendab vanni ning “vatn” tähendab sammuti vanni või järve….Kümblusjärv? Vannijärv? Vannvann?) on madal u 2 ruutkilomeetri suurune järv, mille ääres asub ka samanimeline asula ehk see sama külake, kus meie pesitseme. Aga külast räägin teine kord 🙂

DSC_0009ew2

***

Gullkistan (The Golden Chest) is a place for all kind of artists or creative people from illustrators to musicians and writers. It welcomes everyone who wishes to work in silence, peace and beautiful nature to create something great.

Gullkistan has two buildings: a small wooden cabin and a studio. My room is on the second floor of the first building. Or should I say…IS the second floor of the first building as the second floor is just one “huge” room for two people. I find that my room is the coziest and cutest, while for example V’s room is the biggest and has the best lightning.

Downstairs there are three single rooms, the storage room, bathroom with shower and kitchen-living room (we have everything we need: a computer, phone to call Alda or Kristveig if needed, all kind of kitchen accessories like an electric stove and oven, smoothie machine, sandwich machine, pots and pans, microwave, roaster and so on).

There are two big rooms for art in the studio, plus two bathrooms, rooms with washing machine and dryer, huge kitchen (there are like pizza oven, dishwasher, fancy coffee machine and other more ordinary things), two rooms for residents (the bigger belongs to V). There are also a computer and printer, projector, some easels (not sure if that’s the right word) and stuff left behind by previous residents in the studio. I can’t say we lack anything (well I miss my slippers because of course I didn’t pack any and I can’t wear the ones that were left here by others, because…I just can’t. At least I have my woolen socks with me :D).

Heating system is geothermal which is cool!

The views from the windows are magnificent! These mountains..ahhh! There are hiking trails behind the cottage, where one can wander if the weather allows to do so without slipping down from the first hill or slope.  And from the studio you can see the lake named Laugarvatn (Laug/lauga= bath and vatn = bath, lake….The Bathlake? The Bathbath?…I guess the missing ‘ar’ would shed some light into this matter), which is shallow and about 2 square kilometers in size. The village we are located at has gotten its name from the lake, but I’ll tell you about Laugarvatn village next time 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: